Veľké ocenenie pre Vajnorské družstvo

24.01.2019

Už tradične sa začiatkom roka koná v bratislavskej Inchebe najväčšia výstava cestovného ruchu a gastronómie – ITF SLOVAKIATOUR a DANUBIUS GASTRO. Tento rok sa zo svojou produkciou prišlo pochváliť aj naše družstvo vo vlastnom stánku. Okrem vína to bola aj 100% jablková a hroznová šťava, sušené jabĺčka, med a orechy v mede. Do súťaže o cenu Danubius gastro 2019 sme prihlásili tri vína a 100% jablkovú šťavu. Z 394 vystavovateľov si odnieslo cenu Danubius gastro 12 exponátov a medzi nimi aj naša 100% jablková šťava z čerstvo vylisovaných jabĺk. „Prírodná jablková šťava vyrobená mechanickou extrakciou, stabilizovaná pasterizáciou, nefiltrovaná. Bez pridaného cukru, bez konzervačných látok, bez umelých aróm a farbív.“ Aj táto charakteristika je napísaná na pekne zarámovanom ocenení. Snažíme sa držať vysokú kvalitu našich výrobkov a prinášať pre spotrebiteľov to najlepšie z našich polí, sadov, viníc i z nášho areálu. Málokto totiž vie, že tu máme aj mandľový sad a vlašské orechy, ktoré sme ako novinku začali zalievať do nášho družstevného medu. 25 včelích rodín nám pomáha v našom sade i na poliach.  Aj vďaka nim používame menej chémie a dosahujeme lepšie výsledky.

Výstava Danubius gastro 2019 mala pre nás ešte veľký význam v jednej veci. Bol to najlepší prieskum poznateľnosti našej značky a našich výrobkov. Tí, čo navštívili náš stánok však už vedia, že okrem výborného vína produkujeme aj ovocie – marhule, broskyne, jablká a že sa chystáme aj na ďalšie ovocie a zeleninu, ako cukrová kukurica či hrášok a jahody. Už vedia, že z jabĺčok robíme nie len kvalitnú šťavu, ale aj „jablkové čipsy“, teda sušené jabĺčka. Tak isto vedia, že okrem vína nechávame hroznovú šťavu aj čistú, bez prekvasenia, na ktorej si pochutnávajú deti i dospelí. A vedia, že máme aj kvalitné medy – jarný, slnečnicový, kvetový, agátový či repkový. Už vedia aj to, že máme výborné a vlastné mandle a orechy a že chystáme aj kopec noviniek v našej biozáhradke.

Každé ocenenie je zároveň ocenením našich zamestnancov a brigádnikov. Všetci sa snažíme udržať si výbornú kvalitu našich výrobkov a postupne, ak sa nám bude dariť aj vďaka našim zákazníkom, budeme prinášať aj ďalšie nové a zdravé produkty. Stačí sa prísť presvedčiť.

Igor Hraško

projektový manažér

PD Vajnory


Ďalšie články

NEWSLETTER Nezmeškajte zľavy a akcie - novinky do mailu.