O nás

Vitajte na stránkach VÍNO VAJNORY

Vajnory patria stáročia ku krajom s vynikajúcim vínom, o čom svedčí aj písomný záznam z roku 1208, kedy bola obec nazývaná „Zeuleus“, čiže Vinné. V súčasnosti družstvo obhospodaruje viac ako 150 ha vlastných vinohradov, rozprestierajúcich sa na juhovýchodných svahoch malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Naše preslávené vajnorské vína vyrábame výhradne z hrozna dopestovaného v našich vinohradoch. Z bielych odrôd pestujeme Rulandské biele, Rulandské šedé, Rizling Rýnsky, Rizling vlašský, Fetasca regala, Sauvignon, Tramín červený, Müller Thurgau,  Chardonnay, Silvánske zelené, Devín, Muškát Ottonel či Irsai Oliver. Z modrých odrôd sú to Frankovka modrá, Cabernet Sauvignon, Alibernet, Rulandské modré, a Syrah.

Ročná produkcia vína dosahuje v priemere 450 000 litrov vína, čím sa zaraďujeme k popredným výrobcom na území Slovenska.

Milovníci vína  môžu ochutnať výbornú chuť našich vín v našej novej Vinotéke, zakúpiť si ich môžu vo viacerých podnikových predajniach, alebo okoštovať zlatistý či červený mok priamo v našej vínnej pivnici.

Každý z Vás si iste vyberie z pripravenej ponuky bielych, červených či ružových vín. 

NEWSLETTER Nezmeškajte zľavy a akcie - novinky do mailu.